Budowa domu to zwykle proces czasochłonny i skomplikowany, wymagający zaangażowania i pracy wielu osób. By przebiegała sprawnie, powinniśmy się do niej odpowiednio przygotować i szczegółowo zaplanować jej realizację. Przede wszystkim wyjątkowo dokładnie należy ocenić ilość potrzebnych materiałów i rąk do pracy. A że wiadomo, że podczas budowy domu lepiej mieć wszystkiego na zapas, niż za mało, to niezwykle przydatne byłyby w tej sytuacji osoby i przedmioty, o których możecie poczytać poniżej.

Najdłuższa deska.
Kaszubska deska, która może być oglądana w Szymbaku jest najdłuższą deską na świecie i mierzy aż 46,53 metra i została wykonana z jednego fragmentu drzewa. Rekordowa deska miała 6-7 cm grubości,  a jej waga przekraczała 1.100 kg (1,42 m3). Trzeba było 50 mężczyzn, by ją zawiesić na ścianie. Deska została wykonan z drzewa daglezja i rosła przez 120 lat, mając ponad 51 m wysokości. Ścięcie drzewa nie stanowiło problemu, natomiast transport z lasu do CEPR-u trwał 16 godzin, choć to tylko 6 km. Uczestniczyły w nim 4 jednostki ciężkiego sprzętu, których nie wyłączono ani na chwilę. Deska była cięta przez 9 dni i uczestniczyło w tym wydarzeniu kilkaset osób. 

Najwięcej osób mieszających fugę ceramiczną jednocześnie.
2 września 2022 roku podczas wyjazdu integracyjnego pracowników i partnerów firmy ATLAS na terenie Cukrowni Żnin doszło do ustanowienia rekordu Polski na największą liczbę osób mieszających fugę ceramiczną jednocześnie. Każdy z uczestników wydarzenia otrzymał zestaw składający się z szejkera, butelki wody oraz paczki fugi ceramicznej ATLAS. Najpierw wszyscy uczestnicy umieścili zawartość butelki oraz spoinę w szejkerze, a następnie na głośny znak jednocześnie mieszali fugę przez około minutę. W rekordzie wzięło udział 385 osób.

Najdłuższy grzejnik aluminiowy.
3 lipca 2022 roku na kompleksie rekreacyjnym nad zalewem „Podwolina” w Nisku producent armatury grzewczej i sanitarnej – firma KFA Armatura z okazji obchodów 100-lecia istnienia firmy ustanowiła rekord Polski na najdłuższy grzejnik aluminiowy. Złożono wówczas grzejnik składający się ze stu żeberek o łącznej długości 8 metrów i 4 centymetrów. W akcję było zaangażowanych kilkadziesiąt osób.

Źródło:
https://biurorekordow.pl/
https://www.domoweklimaty.pl/czytelnia/etapy-budowy-domu-budowa-domu-krok-po-kroku/
https://cepr.pl/obiekty/61-najdluzsza-deska-swiata

Instytucja certyfikująca:
Biuro Rekordów
Guinness World Records