Dzieciństwo jest tym etapem w naszym życiu, które pozwala próbować nam wielu rzeczy. Poznajemy wtedy świat i się go uczymy. A w związku z tym, że wyobraźnia dziecięca nie ma ograniczeń, to dzięki niej udało się ustanowić wiele ciekawych pomysłów z udziałem właśnie dzieci. Zerknijcie poniżej jakie rekordy dzieci znaleźliśmy.

Rekordowe picie mleka przez słomkę.
W Radomiu w Parku Solidarności 20 czerwca 2020 roku udało się zebrać 1980 osób, które jednocześnie piły mleko przez słomkę. Każdy z uczestników musiał wypić opakowanie mleka o pojemności 250 mililitrów. Co ciekawe, picie mleka odbywało się w formie sztafety, w której przez 9 minut i 22 sekund 102 uczestnicy podzieleni zostali na 10 grup po 10 osób plus 2. Każdy uczestników sztafety po wypiciu mleka wykrzykiwał „Hej! Mleko na 102!”. Dopiero wtedy następny zawodnik mógł rozpocząć picie swojego kartonika z mlekiem.

Rekordowe lizanie lodów tradycyjnych .
10 lipca 2011 roku w ramach VII Małopolskiego Festiwalu Smaków, który odbywał się w Nowym Targu udało się ustanowić rekord na największą liczbę osób równocześnie liżącą lody tradycyjne. Lody lizały wówczas 1002 osoby, tym samym uzyskano wynik lepszy niż ten z 2010 roku, kiedy w rekordowym lizaniu lodów udział wzięło 910 osób.

Rekordowy koncert na fletach.
Podczas skierniewickiej imprezy pt. „Fletowanie”, która odbywała się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w dniu 10 czerwca 2011 roku udało się ustanowić nowy rekord w graniu na fletach prostych. Pierwszy rekord ustanowiony w Łodzi w 2009 roku (405 osób) próbowano pobić także w 2010 roku, ale bezskutecznie. Jednak w 2011 roku udało się zebrać aż 639 młodych flecistów i tym samym pobić wcześniejszy rekord. Uczestnicy rekordu zagrali 10 utworów: Mary, Piosenka, Nasza kotka ma młode, Piosenka o gwiazdach, Pojedziemy na łów, Jaś i Małgosia, Ukko Noa, Gdy święci idą do nieba, Oda do radości i Red River Valley.

Największe kółko graniaste.
Znana z przedszkolnych lat zabawa „kółko graniaste” stała się także inspiracją do ustanowienia rekordu. 12 maja 2004 roku na Stadionie Miejskim w Kołobrzegu przedszkolaki utworzyły największe kółko graniaste. W zabawie wzięło udział 685 dzieci.

Źródło:

Strona główna

Instytucja certyfikująca:
Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych