Rewolucja cyfrowa rozpoczęła się kilkadziesiąt lat temu i wpłynęła na większość aspektów naszego życia. Już od najmłodszych lat dzieci przyzwyczajają się do korzystania z urządzeń elektronicznych – telewizora, komputera, smartfona. I mimo, że możemy różnie oceniać wpływ gier komputerowych i Internetu w ogóle na dzieci i młodzież, to niezaprzeczalnym faktem jest także to, że wykluczenie ich z udziału w wirtualnym świecie może przynieść także negatywne konsekwencje. Z racji tego, że zawsze lepiej jest widzieć szklankę do połowy pełną, przyjrzyjmy się dziś światowym rekordom ustanowionym przez młodzież właśnie w dziedzinie znanych gier internetowych.

Najszybciej wykonane i zjedzone ciastka w Minecrafcie.
Trzynastolatek, Daniel James z Dover w stanie Delaware w Stanach Zjednoczonych spełnił swoje marzenie, aby zostać rekordzistą ustanowił rekord na najszybciej wykonane i zjedzone ciastko w Minecrafcie. Swojego wyczynu dokonał w czasie 33,47 sekundy. Nastolatek tak wspomina swoje przygotowania do próby bicia rekordu: „Aby przygotować się do tej próby, nauczyłem się więcej mechaniki gry, takiej jak klikanie z wciśniętym Shift i używanie kółka myszy w celu szybszego zdobywania przedmiotów”. Ostateczne próby zajęły rekordziście około dwóch tygodni. Przez ostatnie dni ćwiczył co najmniej 1,5 godziny dziennie.
Inny znany rekord związany z grą Minecraft został ustanowiony przez Josepha Garretta, grającego Youtubera, który w 2018 roku pobił rekord najszybszego wykonania i wystawienia dziesięciu ciast w Minecraft (edycja na PC), uzyskując czas 3 minuty 51 sekund.

Mistrz świata w Fortnite.
Amerykanin, 16-letni Kyle „Bugha” Giersdorf zdobył tytuł mistrza świata Fortnite. Ten nastolatek z Pensylwanii pokonał 99 innych osób, aby zdobyć nagrodę w wysokości 3 milionów dolarów. Ukończenie turnieju e-sportowego indywidualnie gwarantowało Kyle’owi największą pulę nagród, tj. 3 miliony, co jest największą wypłatą dla pojedynczego gracza w tego rodzaju turnieju. Bugha zwyciężył po sześciu rundach zdobywając 59 punktów. Drugie miejsce zajął także Amerykanin, Harrison „Psalm” Chang z 33 punktami.

Źródło:
https://kids.guinnessworldrecords.com

Instytucja certyfikująca:
Guinness World Records