Dziś gry komputerowe są popularne na całym świecie, grają w nie dorośli i dzieci. Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz gier różnych gatunków od fabularnych, poprzez przygodowe, sportowe, strategiczne, symulacyjne po zręcznościowe. I mimo, że specjaliści mają zdania podzielone co, do pozytywnych, jak i negatywnych stron korzystania z tego rodzaju rozrywki, to jednak nikt z nas chyba nie zaprzeczy, że obecnie gry komputerowe stały się częścią naszej rzeczywistości. Także w kwestii ustanowienia rekordów nie pominięto tej dziedziny, sami zobaczcie.

Rekord w graniu w gry komputerowe.
W październiku 2014 roku podczas Poznań Game Arena Hubert „Gordon” Blejch ustanowił rekord w ciągłym graniu w grę komputerową. Grając w grę „Sniper Elite III Afrika” spędził przy komputerze ponad 136 godzin. Poprzez swój wyczyn Gordon chciał wspomóc fundacje pomagające dzieciom chorym na raka. Dzięki jego inicjatywie udało się uzbierać ponad 2,4 tys. Euro, za które zakupione zostały konsole do gier do szpitali onkologicznych. Poprzedni rekord ustanowiony przez Australijczyka – Okana Kaya wynosił ponad 135 godzin gry w grę Call Of Duty. Gordon początkowo chciał grać przez 150 godzin, ale z powodu kryzysów, które odczuwał w trakcie ustanawiania swojego rekordu postanowił pobić go w sposób bezpieczny.

Rekordy gry GTA V.
GTA V to piąta pełnoprawna odsłona niezwykle popularnej serii gier akcji, która swoim rozmachem i szczegółami, bije poprzednie części na głowę. Gra została wydana 17 września 2013 na konsole PlayStation 3 i Xbox 360. W zaledwie dobę od rozpoczęcia sprzedaży, swój egzemplarz gry nabyło 11,21 milionów osób na całym świecie. Dochód z pierwszego dnia sprzedaży wyniósł ponad 2,5 miliarda złotych.

Pełna lista rekordów przyznanych Grand Theft Auto V:
1. Najlepiej sprzedająca się gra akcji w ciągu 24 godzin.
2. Najlepiej sprzedająca się gra wideo w ciągu 24 godzin.
3. Najszybciej osiągnięty zysk ze sprzedaży wynoszący miliard dolarów w kategorii „Rozrywka”.
4. Najszybciej osiągnięty zysk ze sprzedaży wynoszący miliard dolarów w kategorii „Gry wideo”.
5. Najwyższy dochód ze sprzedaży produktu rozrywkowego w ciągu 24 godzin.
6. Najczęściej oglądany trailer gry akcji w historii.

Źródło:
https://epedagogika.pl/dzialania-profilaktyczne/w-swiecie-gier-komputerowych-szanse-i-zagrozenia-4035.html
https://biurorekordow.pl

Instytucja certyfikująca:
Guinnes World Records