Nie ma większej satysfakcji i radości niż sukces po wielu latach ciężkich sportowych treningów. Sportowe sukcesy to także dowód tego, że tytaniczna praca, waleczność i zawzięcie mają sens. My, Polacy, mamy to szczęście, że na brak sukcesów w rozmaitych dyscyplinach narzekać nie możemy. Sprawdźcie jakie sportowe rekordy dla Was zebraliśmy.

Najdłuższy zwis na drążku.
Szymon Berentowicz ma 9 lat i ustanowił rekord Polski w zwisie na drążku. Mieszkaniec Błonia pasjonuje się sportami i wyzwaniami typu „ninja”. Na uwagę zasługuje także fakt, iż młodzieniec podjął wyzwanie w świetle jupiterów i kamer programu śniadaniowego Dzień Dobry TVN. Zdeterminowanie i siła Szymona pozwoliły mu 16 września 2022 roku utrzymać się na drążku 38 minut i 8 sekund. Chłopiec jest II Wicemistrzem Polski (w swojej kategorii wiekowej) i wciąż zdobywa nowe tytuły.

Najszybciej pokonany dystans 10 kilometrów z obciążeniem 50 kilogramów.
24 marca 2021 roku w hali COS Torwar w Warszawie Wojciech Sobierajski ustanowił rekord Polski na najszybciej pokonany dystans 10 kilometrów z obciążeniem 50 kilogramów. Próba rozpoczęła się o godzinie 8:20, a zakończyła o 9:36 i trwała dokładnie 1 godzinę 16 minut i 58 sekund. Rekordzista wykonał dokładnie 66 okrążeń. Swój rekord wykonywał w tempie 60 sekund na 150 metrów i utrzymywał je przez około 3 km. Po pewnych czasie jednak pojawił się ból i dokuczało zmęczenie. Ostatnie dwa kilometry były ogromną walką ze swoim ciałem. Mimo wszystko, worek z 50-cio kilogramowym obciążeniem cały czas pozostawał na ramionach rekordzisty, był jedynie od czasu do czasu przerzucany z barki na bark.

Największy dystans pokonany na linie w ciągu 12 godzin.
Multirekordzista – Wojciech Sobierajski pokazuje, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, a właściwie nie ma rekordów, których nie mógłby ustanowić. Wojciech Sobierajski przystąpił do Rekordu Polski na największy dystans pokonany na linie w ciągu 12 godzin, 26 kwietnia 2021 roku w Markach pod Warszawą. Łącznie w czasie 12 godzin Sobierajski pokonał na linie dystans 2 500 metrów, czyli tyle ile mierzy najwyższy polski szczyt – Rysy (2 503 m n.p.m.).

Źródło:
https://biurorekordow.pl/

Instytucja certyfikująca:
Biuro Rekordów