Mimo, że żyjemy obecnie w świecie, w którym niewiele rzeczy może nas zdziwić, to jednak nas wciąż zaskakują niektóre rekordy, które zostały ustanowione zarówno przez Polaków, jak i mieszkańców innych państw na całym świecie. Zerknijcie poniżej jakie najdziwniejsze rekordy ustanowiono!

Najdłuższy łańcuch z biustonoszy.
16 października 2019 roku w Woonsocket w Parku River’s Edge Park w  Stanach Zjednoczonych ułożono okrąg z największą na świecie liczbą biustonoszy. Ten rekordowy łańcuch mierzył  200,48 km. Okrąg miał średnicę 38 m, a całość miała aż 1 m wysokości.
Do ustanowienia rekordu wykorzystano 196 564 damskich biustonoszy. Organizatorką próby rekordu była Jennifer Jolicoeur oraz firma Athena’s Home Novelties Inc., a także organizacja charytatywna The Athena’s Cup. W ciągu dziesięciu lat organizacja charytatywna zbierała zużyte biustonosze od kobiet i rodzin w całej Ameryce Północnej, które były niezbędne do ustanowienia rekordu. Na biustonoszach, które tworzyły rekordowy łańcuch można było odczytać odręczne wiadomości, w tym także imiona osób, które umarły na skutek raka piersi, bądź słowa zachęty od ozdrowiałych.

Najwięcej osób z okularami przeciwsłonecznymi w ciemności.
6 września 2015 roku w mieście Valladolid w Hiszpanii ustanowiono rekord na największą liczbę osób z okularami przeciwsłonecznymi w ciemności. W wydarzeniu wzięły udział 6 774 osoby. Próba rozpoczęła się o godzinie 22:00 na zewnątrz, w specjalnie wyznaczonej strefie, a uczestnicy bicia rekordu mieli założone na siebie okulary przeciwsłoneczne przez 5 minut.

Najdłużej trzymane nad głową młoty kowalskie.
23 listopada 2018 roku uczestnik programu Gogglebox i jeden z najlepszych w Polsce i na świecie strongmenów – Krzysztof Radzikowski ustanowił rekord na najdłużej trzymane nad głową młoty kowalskie. Wydarzenie miało miejsce na planie programu „La Notte Dei Record” w Rzymie we Włoszech. Radzikowski dokładnie przez 1 minutę i 36.93 sekundy trzymał nad swoją głową dwa ciężkie młoty kowalskie. Trzymane przez rekordzistę młotki ważyły aż 5,5 kg. 

Źródło:
https://biurorekordow.pl/

Instytucja certyfikująca:
Guinness World Records Limited