„Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma” śpiewały kiedyś Fasolki. Nie sposób nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Każdy z nas bowiem ma swoje dziwactwa i nawyki, które dla innych są zupełnie niezrozumiałe. Zwykle jednak nie mówimy o nich wcale, lub tylko oszczędnie i to wyłącznie w zaufanym towarzystwie. Są jednak wśród nas tacy, którzy o swoich zwariowanych pomysłach i dziwactwach lubią opowiadać. Wśród takich osób są ci, którzy ustanawiają najdziwniejsze rekordy. Sami zobaczcie!

Najwięcej łyżek przyklejonych do ciała.
Ludzki magnetyzm to zdolność niektórych ludzi do przyciągania przedmiotów przez skórę. Aktualnie największa liczba łyżek, które zostały przyklejone do ciała człowieka-magnesa to 85. Ustanowienia tego rekordu dokonał Irakijczyk Abolfazla Sabre Mokhtari z miasta Karadż, który musiał na swoim ciele utrzymać przyklejone łyżki przez kilka minut. Z powodu dużych upałów, które panowały w dniu bicia rekordu, tj. 24 grudnia 2021 roku, Mokhtari swoją próbę podejmował trzykrotnie. Jedną z prób Irakijczyk musiał rozpocząć na nowo, po tym, gdy z jego ciała ześlizgnęło się kilka łyżek, a było ich wówczas już około osiemdziesięciu na jego ciele.

Największa kula z ludzkich włosów.
Niebywały rozgłos zyskał pewien zakład fryzjerski z Ohio, Blockers, Steve Warden tworząc największą kulę z ludzkich włosów. Kula nazwana została Hoss i powstała w mieście Cambridge, w stanie Ohio, w USA. Hoss został oficjalnie zważony w Orlando w dniu 13 grudnia 2021 roku. Kula ważyła 102,12 kg i pobiła wynik poprzedniego rekordzisty Guinnessa – Henry’ego Coffera z Missouri, na największą kulę z ludzkiego włosa o ponad 25 kg. Aby ustanowić nowy rekord świata Warden zaczął zbierać – zgodnie z życzeniem swoich dzieci – włosy klientów w salonie w Guernsey County. Zainstalował zsyp w podłodze salonu połączony z koszem na śmieci w piwnicy. Po pewnym czasie zbierania włosów, w końcu nadszedł czas, aby Steve je uformował w kulkę, która początkowo miała wielkość piłki do baseballa, aby ostatecznie przybrać olbrzymie rozmiary.

Źródło:
https://pl.wikipedia.org/
https://biurorekordow.pl/

Organizacja certyfikująca:
guinnessworldrecords