Współczesny świat daje nam dużo możliwości, a z drugiej strony nie zawsze akceptuje nietypowe podejście do otaczającej nas rzeczywistości. Niekiedy odejście od utartych schematów wiąże się z byciem w pewnym sensie „potępionym”. Z drugiej strony, ci którzy decydują się na popłynięcie pod prąd mają dużo większą szansę wpływać na to, jak nasz świat będzie wyglądał w przyszłości. To z kolei jest niezwykle ważne, choć często o tym zapominamy, bo nie przeciętność i brak szablonowego myślenia decydują o postępie. Kreatywność, odwaga i pewność „swojego” są przyczynkiem do „nowego”. Nierzadko też przyczyniają się zwyczajnie do dobrej zabawy. Zerknijcie jakie nietypowe rekordy dla Was znaleźliśmy i oceńcie kreatywność ich inicjatorów.

Najdłuższy dystans w chodzeniu po rozżarzonych węglach.
Molo „Radiowej Trójki” w Augustowie stało się miejscem, gdzie 20 listopada 2021 roku ustanowiono rekord Polski na najdłuższy dystans w chodzeniu po rozżarzonych węglach. Strażacy przygotowali w tym celu pięćdziesięciometrową ścieżkę z drewna. Rozpalone drewno musiało się wypalić i miały pozostać tylko rozżarzone węgle, których temperatura osiągnęła ponad 600 stopni Celcjusza. Śmiałkiem, który ustanowił rekord był „Fakir z Podlasia” – Bartłomiej Wiśniewski. Rekordzista pokonał odległość 95 metrów, przechodząc ścieżkę tam i z powrotem.

Najwięcej osób tańczących ze skrzynkami piwa.
Drugi Śląski Octoberfest w 2019 roku z pewnością można uznać za udany. Organizatorzy tego wyjątkowego wydarzenia pomyśleli wówczas o dodatkowej atrakcji, jaką było ustanowienie rekordu na największą liczbę osób tańczących ze skrzynkami piwa do melodii Straussa. Oficjalna nazwa tańca to Krattenwlas. Ten charakterystyczny skoczny taniec pochodzi z Holandii i jest doskonałą zabawą. Wydarzenie odbyło się 21 września na placu OSP w Dobrzeniu Małym. W wydarzeniu wzięły udział 184 osoby. Osoby chętne do wzięcia udziału w wydarzeniu ustawiły się po jednej stronie boiska. Każda osoba wchodziła do strefy bicia rekordu przez specjalną bramkę z wypełnioną skrzynką piwa.

Źródło:
https://biurorekordow.pl
https://pl.linkedin.com/pulse/czy-w-dzisiejszych-czasach-warto-by%C4%87-innym-o-i-elonie-michal

Instytucja certyfikująca:
Biuro Rekordów