Często mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Marzeniem z dziecięcych lat dla wielu z nas było posiadanie psa. Psy są lojalne, inteligentne, wierne i kochające. Są również znane z dobroczynnego wpływy na nasze zdrowie – fizyczne i psychiczne. Dla psich-opiekunów psy są jednak po prostu kochane i wyjątkowe. Rekordy z udziałem tych sympatycznych zwierząt potwierdzają tę tezę. Przeczytajcie sami o psich rekordach, które dla Was wyszukaliśmy.

Najwyższy pies na świecie.
Psy rasy ‘dog niemiecki’ uznawane są za największą rasę. Psy te ważą nawet 90 kilogramów, a ich wysokość w kłębie (tj. pionowy rozmiar zwierzęcia czworonożnego liczony od poziomu ziemi do kłębu, czyli najwyższego punktu tułowia, położonego na szczycie łopatek) dochodzi do 110 centymetrów. Rekordzistą jest Zeus, dwuletni siwo-brązowy dog ​​amerykański z Bedford w Teksasie w USA, którego wysokość wynosiła 1046 cm. Jego właścicielka, Brittany Davis, mówiła, że Zeus był duży, odkąd go kupiła, jako 8-tygodniowego szczeniaka, już wówczas miał ogromne łapy.

Najcięższy pies na świecie.
Nie ulega wątpliwości, że mastif angielski ze swoją szeroką szczęką i potężną czaszką budzi szacunek. Także rozmiary psa należącego do tej rasy zadziwiają, bowiem osiąga on wysokość w kłębie do 90 centymetrów i wagę do 100 kilogramów. Rekordzistą światowym był samiec mastifa „Aicama Zorba La-Susa”, który w listopadzie 1989 roku ważył 155,58 kg przy wysokości w kłębie 95 cm.

Najdłuższe uszy psa na świecie.
Nie tylko wzrost czy waga, ale też psie uszy zostały uhonorowane w światowych rekordach. Najdłuższe uszy na świecie miał Tigger z Illinois, pies gończy rasy bloodhound. Prawe ucho Tiggera miało długość 34,9 cm, a lewe 34,2 cm. Tigger zdobył bardzo wiele tytułów wystawowych i ponad 180 nagród jako najlepszy pies w swojej rasie.

Najdłuższy psi język.
Najdłuższym psim językiem mogła się poszczycić suczka rasy bokser, Brandy, pochodząca z St. Clair Shores w stanie Michigan w USA. Jej język mierzył aż 43 cm. Jej właścicielem był John Scheid. Popularną w tej kategorii była również suczka bernardyn Mochi „Mo” Rickert z Południowej Dakoty w USA. Jej język został oficjalnie zmierzony przez weterynarza i miał długość 18,58 cm (czyli około dwóch i pół klocków Jenga z rzędu).

Źródło:
https://www.guinnessworldrecords.com/
https://zwierzaki.pl/
https://www.zooplus.pl/
https://www.dbamyozdrowiepsowikotow.pl/
https://pl.wikipedia.org/