Przedstawione przez nas w jednym z naszych materiałów rekordowe zabawy nie wyczerpały katalogu ustanowionych rekordów, postanowiliśmy więc uzupełnić Waszą wiedzę o innych rekordowych bitwach, jakie dotychczas stoczono. Zaznaczamy jedno: uczestnicy tych walk na pewno nie byli po ich zakończeniu susi.
Największa bitwa wodna.
Wyobraźnia studentów nie zna granic – to niezaprzeczalny fakt, który udowodnili studenci kalifornijskiego uniwersytetu, którzy 24 września 2013 roku zorganizowali największą bitwę wodną na świecie. Uczestnicy spotkania podzielili się na dwie drużyny: niebieskich i złotych i przez dwanaście minut nieustannie polewali się wodą. W walkach wzięło udział 3875 studentów, ustanawiając tym samym nowy rekord największej bitwy wodnej na świecie. Poprzedni rekord ustanowiono 7 lipca 2013 w mieście Maricopa w stanie Arizona, gdzie w wielkiej bitwie wodnej uczestniczyło 3807 osób.
Największa bitwa na piankę do golenia.
Czy pianka do golenia może stać się narzędziem do walk? Mieszkańcy Chandler w stanie Arizona udowodnili, że owszem. 15 września 2014 roku amerykańska organizacja misyjna Cornerstone Christian Fellowship w ramach zbiórki funduszy dla najuboższych mieszkańców Indii zorganizowała największą na świecie bitwę na piankę do golenia i wzięło w niej udział 815 osób. Ustanowiono w ten sposób nowy rekord. Nowy wynik okazał się wyższy od tego, który ustanowiono w sierpniu 2012 roku w Dallas w Teksasie i wyniósł wówczas 715 osób.
Największa bitwa na pomarańcze.
Od wieków znane na całym świecie są weneckie obchody karnawału.
W innym włoskim mieście karnawał świętowany jest w zupełnie inny sposób. Aby uczcić nowy rok organizowana jest corocznie prawdziwa batalia, a jej członkowie jako amunicji używają pomarańczy. Największą bitwę na pomarańcze zorganizowali w 2012 roku mieszkańcy włoskiego miasta Ivrea. Do bitwy stanęło 35 000 osób. Walki na pomarańcze są przywołaniem do starodawnej legendy o zbuntowanej dziewczynie, która broniła się przed hrabią, z którym miała być zmuszona spędzić ostatnią noc przed swoim ślubem. Walczący ludzie dzielą się na grupę reprezentującą oddział hrabiego – ci mają maski ochronne i stoją na specjalnych platformach oraz grupę, która symbolizować ma rozwścieczony tłum.