Jako Polacy posiadamy własne znaki narodowe. Godło, flaga i hymn towarzyszą mieszkańcom Polski codziennie w szkołach, urzędach, przy okazji świąt narodowych czy podczas wydarzeń sportowych, a więc wszędzie tam, gdzie chcemy zademonstrować naszą narodowość. Ustanawianie rekordów z udziałem naszych symboli narodowych ma więc wyjątkowy charakter i uznać można te wydarzenia jako przejaw polskiego patriotyzmu.

Najdłuższa flaga Polski.
Uszyta w łomżyńskim zakładzie specjalizującym się w produkcji tekstylnej, tj. Zakładzie Aktywności Zawodowej „Argenta” flaga miała długość 2 kilometry 270 metrów i była dłuższa o ponad 200 metrów od poprzedniego rekordu ustanowionego 2 maja 2018 r. w Krakowie. Flaga była rozwijana przez 1,5 godziny dzięki ok. 5 tysiącom osób. Warto jednak podkreślić, że wydawanie barw i łączenie poszczególnych części koordynowało zaledwie pięcioro ludzi. Mimo, że przygotowana całość materiału miała ponad 2,5 km, to zrezygnowano ostatecznie z jej rozłożenia, w momencie, kiedy rekord został oficjalnie ustanowiony. W produkcję rekordowej flagi Polski zaangażowane były osoby niepełnosprawne, którym dedykowane było to wydarzenie.

Najwięcej osób wymachujących flagami z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Bicie rekordu odbyło się 19 września 2018 roku na Stadionie Piłkarsko-Lekkoatletycznym we Włocławku. W rekordowym machaniu flagą wzięło udział aż 1 829 osób, w tym głównie uczniowie z wielu różnych placówek edukacyjnych. Ustanowienie rekordu stanowiło „żywą lekcję” z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i było pomysłem uczniów Zespołu Szkół nr 3 z Włocławka. Bicie rekordu odbywało się w podniosłej atmosferze, bowiem uczestnicy wydarzenia machali flagami w rytm hymnu narodowego, który był odgrywany przez orkiestrę dętą Zespołu Szkół Samochodowych.

Najwięcej osób niosących flagę jednocześnie.
3 maja 2016 roku w Pile ustanowiono nowy rekord Polski na największą liczbę osób niosących flagę jednocześnie. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Biegaczy Gminy Szydłowo, które w ten sposób chciało uczcić obchody święta narodowego. 600-metrową flagę niosło jednocześnie 2387 osób.