Czy wiecie, że krowy potrafią pływać? Co więcej, krowy są zaskakująco mocnymi pływakami i pływają wiele mil za jednym razem. Ponadto mają potężne nogi, dzięki którym mogą wręcz „wiosłować” w wodzie. A czy wiecie, że krowy zawierają przyjaźnie? Krowy tworzą bliskie więzi z innymi krowami, a nawet przywiązują się do ludzi. Badania pokazują, że krowy są bardziej zrelaksowane i zadowolone w otoczeniu swojego najlepszego przyjaciela. Ponadto, krowy w okresie laktacji produkują więcej mleka, gdy żyją szczęśliwie w pobliżu najlepszych znajomych. Mamy nadzieję, że nie znaliście dotąd tych ciekawostek o krowach i zaskoczyliśmy Was nimi. Mamy również nadzieję, że podobnie zadziwicie się poniższymi informacjami o rekordowych krowach.

Najwyższa krowa świata.
Blosom to imię najwyższej krowy na świecie. I choć umarła ona w wyniku nieodwracalnego urazu nogi, to nadal pamiętają o niej kartki księgi światowych rekordów. Rekordowa krowa, która mieszkała w Orangeville w stanie Illinois w USA ze swoją właścicielką Patricią Meads-Hanson, miała oszałamiające 190 cm wzrostu. Swój tytuł najwyższej krowy na świecie Blosom zdobyła w 2104 roku. Była córką dwóch krów o normalnym wzroście. Jej właścicielka traktowała ją jak zwierzę domowe i nie szczędziła jej codziennych pieszczot – drapania po uszach i pocierania podbródka.

Najniższa krowa na świecie.
Mieszkająca w Stanford w USA najmniejsza krowa na świecie liczyła 69,07 cm od kopyt do kłębu. Blaze należała do Steve’a DeMoora. Swój tytuł zdobyła w 2013 roku, kiedy miała osiem lat.

Rekordowa produkcja mleka w ciągu jednego dnia.
Krowa pochodząca z Brazylii wyprodukowała 127,57 kg mleka w trzech udojach w czasie jednej doby. Rekord ten padł podczas lokalnego dorocznego turnieju mlecznego. Marília urodziła się 16 marca 2014 r. w gospodarstwie Girolando NS w stanie São Paulo, w stadzie należącym do André Souza i Gustavo Souza. Rekord ustanowiony przez Marílię został dokonany po 39 latach od poprzedniego ustanowionego przez kubańską krowę i jego wynik był lepszy o ponad 16 kilogramów.

Źródło:
https://www.guinnessworldrecords.com/
https://pfhb.pl/aktualnosci/kategoria/ciekawostki
https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/rekord-guinnessa-w-produkcji-mleka-pobity,93156.html

Instytucja certyfikująca:
Guinness World Records