Historia Lego zaczyna się w 1932 roku. Wtedy to Ole Kirk Christiansen w duńskiej wiosce Billund zakłada warsztat produkujący drewniane drabiny składane oraz drewniane zabawki.
W 1934 roku dla swojego warsztatu i zabawek tam produkowanych wymyśla nazwę „LEGO”, która oznacza „baw się dobrze”. Od tego czasu firma Lego stale poszerza swoja ofertę, a na świecie poszerza się każdego dnia liczba miłośników produktów tej marki. Biorąc pod uwagę popularność tych najbardziej znanych plastikowych kloców, nie dziwi fakt tak dużej liczby rekordów ustanowionych właśnie przy udziale klocków. Przeczytajcie poniżej jakie dla Was wybraliśmy.

Najwięcej osób budujących wspólnie jeden przedmiot z lego.
Kanał telewizyjny Cartoon Network zorganizował wydarzenie, które trwało od 4 sierpnia
do 4 października 2012 roku i wzięło w nim udział 18 556 mieszkańców z dziewięciu różnych miast Wielkiej Brytanii. Stworzona przez uczestników wydarzenia budowla z klocków lego przypominała postać z bajki „Ben 10”, miała trzy metry wysokości i ważyła tonę. Rekordowa budowla składała się z 240 000 klocków.

Najwyższa wieża z klocków lego.
Najwyższą wieżę z klocków lego zbudowano w Mediolanie w czerwcu 2014 roku. Przez 4 dni mieszkańcy miasta oraz uczestnicy konferencji Milan World Expo wybudowali wieżę, która miała 35,05 metrów wysokości i składała się z ponad 600 tysięcy elementów. Łącznie budowało ją aż 18 tysięcy osób pod czujnym wzrokiem ponad 50 tysięcy widzów. Warto dodać, że ustanowienie rekordu oprócz samego wpisu do Księgi Rekordów Guinnessa było także wydarzeniem charytatywnym, ponieważ firma lego za każdy centymetr wieży płaciła siedem euro na cele fundacji WWF.

Największa kolekcja klocków lego.
Amerykanin, Kyle Ugone posiada 1 251 oryginalnych zestawów klocków Lego, w tym jeden składający się z ponad 5 000 kawałków. Jako rekordowe zostało jednak uznane tylko 1091 jego zestawów, gdyż pozostałe nie posiadały oryginalnych instrukcji i planów składania. Kyle zbiera klocki od 1986 roku, kiedy w wieku pięciu lat otrzymał swój pierwszy zestaw – replikę wiatraka.

Źródło:
https://biurorekordow.pl/
https://klockowo.pl/article/aid,4813/ckid,5807/klocki-lego-krotka-historia.html/

Instytucja certyfikująca:
Guinness World Records