Łączone lekcje w szkole zwykle cieszyły się zainteresowaniem uczniów. Można było dzięki nim poznać uczniów innej klasy i lekcje stawały się w ten sposób urozmaicone. Odkąd wprowadzono naukę zdalną, zorganizowanie lekcji z udziałem większej liczby osób stało się dużo prostsze. My jednak chcielibyśmy przedstawić Wam oprócz lekcji zdalnej, także te największe lekcje, które udało się zorganizować stacjonarnie.

Największa na świecie lekcja stomatologii.
19 października 2021 roku w Chinach w Szanghaju Straumann Group and Chinese Stomatological Association zorganizowali największą na świecie lekcję stomatologii. W wydarzeniu wzięło udział 906 osób. Organizatorzy spotkania poprowadzili wykłady z tematyki dotyczącej zdrowia stomatologicznego oraz nowoczesnych narzędzi, z których mogą korzystać zarówno stomatolodzy, jak i asystenci.

Największa lekcja jogi.
Największa w Polsce lekcja jogi odbyła się w czerwcu 2022 roku w Człuchowie na Rodzinnej Polanie w Lasku Luizy. 724 osoby uczestniczyły tam w ćwiczeniach na macie w ramach Yoga Day i pobiły dotychczasowy jogowy rekord, ustanowiony w Lesznie. Lekcja trwała pól godziny i odbyła się pod okiem instruktorki i właścicieli studia jogi – Małgorzaty Łakomskiej. Uczestnikami wydarzenia były osoby w wieku od 9 miesięcy do 79 lat. I właśnie ten najmłodszy i najstarszy zostali uhonorowani przez burmistrza Człuchowa wyróżnieniem.

Największa lekcja uważności.
Uważność to program, skierowany głównie do dzieci, który uczy, jak być skoncentrowanym i uważnym na danej chwili, jak radzić sobie z własnymi emocjami, jak być tolerancyjnym i życzliwym dla drugiego człowieka oraz jak radzić sobie ze stresem i własnymi myślami. 7 czerwca 2022 roku w 16 przedszkolach oraz szkołach podstawowych zorganizowano największą w Polsce lekcję uważności. Warunkiem udziału w wydarzeniu była obecność minimum pięćdziesięciu osób w trakcie lekcji. Uczestnicy bicia rekordu z całej Polski połączyli się o wyznaczonej godzinie za pośrednictwem Internetu.

Źródło:
https://biurorekordow.pl/
https://czluchow.naszemiasto.pl/najwieksza-w-polsce-lekcja-jogi-odbyla-sie-w-czluchowie-724/ar/c7-8882481

Instytucja certyfikująca:
Biuro Rekordów
Guinness World Records Limited