Motocykle mogą być pasją, która użytkownika. Wiąże się z tym cała otoczka, poczynając od specjalnego ubioru, a kończąc na zlotach miłośników dwuśladów. Dla większości motocyklistów jazda na motorze jest pasją, której poświęcają serce i duszę. Jazda na motorze to może być także sposób na ustanawianie motorowych rekordów. Sami zobaczcie.

Rekordowe palenie gumy przez motocykle.
Wcześniej ustanowiony przez Amerykanów rekord w maowym paleniu gumy przez motocykle, został 8 czerwca 2008 roku pobity przez Polaków z Miejskiego Klubu Motocyklowego Tur-Mot. Zorganizowali oni imprezę, w której wzięło udział 230 motocyklistów, których motory jednocześnie „paliły gumę” przez minimum 3 sekundy z 10 sekundowego czasu ustanawiania rekordu. Warunkiem udziału w wydarzeniu było posiadanie motoru po pojemności silnika powyżej 125m3.

Rekordowe decybele.
Stowarzyszenie Motor Bike Drivers Team Jarosław z prezesem Jackiem Gajdą w 2010 roku było inicjatorem ustanowienia nowego rekordu w kategorii najgłośniejszej, masowej pracy silników motorowych. 21 sierpnia 2010 r. na rynku w Jarosławiu (województwo podkarpackie) udało im się zgromadzić 751 motocyklistów z całej Polski. Próba trwała 10 sekund. Pomiar hałasu pracujących silników wszystkich obecnych motorów wskazał 118,1 decybela, a więc było to hałas prawie porównywalny do startującego odrzutowca.

Największa parada motocykli Yamaha.
7 czerwca 2014 roku na SM Mall of Asia Complex, czyli dużym centrum handlowym na Filipinach udało się ustanowić rekord świata na największą paradę motocykli Yamaha. Wzięli w niej udział właściciele motocykli YAMAHA i członkowie YAMAHA Club. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział 1208 posiadaczy motoru właśnie tej marki. Rekord został ustanowiony z okazji Dnia Klubu YAMAHA.

Rekord prędkości motocyklem po lodzie.
Robert Gull to 24-latek ze Szwecji, który swoim motorem pędził ponad 200km/h po lodzie na jednym kole i ustanowił tym samym rekord świata. Rekord został ustanowiony w 2015 roku na motorze BMW S 1000 RR. Gull ustanawiając rekord musiał pokonać dystans 200 metrów (100 m w jedną i drugą stronę). Jego średnia prędkość z obydwu przejazdów wyniosła 206,09 km/h.

Źródło:
https://www.guinnessworldrecords.com/
https://polskierekordy.pl/
https://motoromania.com.pl/
https://biurorekordow.pl/

Instytucja certyfikująca:
Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych
Guinness World Records