Wiele osób twierdzi, że rozpoznaje osobowość auta przyglądając się jego masce.
Na podstawie badań naukowców z Florydy i Wiednia udało się określić, jakie auta mają agresywne, a jakie łagodne usposobienie. Prawdziwi fanatycy aut kochają wygląd swoich aut i są dumni z ich technicznych parametrów. Wielbicielom pojazdów mechanicznych nie wystarczają już jednak tylko rajdy. Jeżdżą na biesiady, parady i startują w niezwykłych konkurencjach. Przeczytajcie poniżej jakie rekordowe parady aut zorganizowali fani motoryzacji.

Największa parada samochodów marki Volvo.
27 czerwca 2021 roku w brytyjskim mieście York firma TorqueVolvo zorganizowała na zamkniętym lotnisku wojskowym największą paradę samochodów marki Volvo. Mimo, że zarejestrowało się do udziału w wydarzeniu 1 500 uczestników, to w samej paradzie wzięło udział 800 pojazdów. Okazało się tym samym, że utrzymywany przez Polskę rekord w tej kategorii został pobity.

Największa parada samochodów Subaru.
Mimo sytuacji związanej z pandemią, miłośnicy pojazdów marki Subaru postanowili nie poprzestawać na siedzeniu w domu i zorganizowali 4 października 2020 roku podczas Subiefest w Costa Mesa w Kalifornii (USA) największą paradę samochodów marki Subaru, oczywiście z zachowaniem bezpiecznego dystansu. W próbie bicia rekordu wzięło udział aż 1751 pojazdów. Parada przebiegała przez ponad trzykilometrowy parking i zakończyła się pokazem driver-through z historycznymi pojazdami STI – największą kolekcją modeli STI 22B w Stanach Zjednoczonych.

Największa parada samochodów hybrydowych.
9 lipca 2017 roku na terenie toru wyścigów konnych Służewiec w Warszawie firma car-sharingowa PANEK S.A. w związku z otwarciem pierwszego systemu umożliwiającego wynajmowanie samochodów hybrydowych na minuty w Warszawie zorganizowano próbę ustanowienia rekordu świata. Tego dnia wyjechało na ulice stolicy 300 nowych egzemplarzy Toyoty Yaris Hybrid. W próbie ustanowienia rekordu wzięło w sumie 339 aut hybrydowych.

Źródło:
https://biurorekordow.pl/
https://www.tvp.info/334337/samochody-maja-wiele-twarzy

Instytucja certyfikująca:
Biuro Rekordów
Guinness World Records