Remont mieszkania czy domu to zawsze duże wyzwanie. Wiąże się nie tylko z niezliczonymi decyzjami, które trzeba podjąć, ale też z dużymi wydatkami finansowymi i całą masą sytuacji nieoczekiwanych i stresujących. Nie bez przyczyny mówi się, że wspólny remont to ostateczna próba dla związku. Każdy kto choć raz remontował lub budował dom czy mieszkanie wie, że zakończenie tego projektu z sukcesem jest nie lada wyczynem. Wyczynem można też nazwać ustanowienie rekordów, które dotyczą właśnie spraw związanych z remontami.

Najdłuższy grzejnik aluminiowy.
Stulecie istnienia firmy KFA Armatura było przyczynkiem do próby ustanowienia rekordu. Producent armatury 3 lipca 2022 roku w kompleksie rekreacyjnym nad zalewem „Podwolina”
w Nisku zorganizował podczas Powitania Lata w Nisku wydarzenie, którego celem było zbudowanie grzejnika złożonego ze stu aluminiowych żeberek. W akcję zaangażowało
się kilkadziesiąt osób. Ostatecznie pracownicy firmy KFA Armatura i mieszkańcy Niska skręcili grzejnik o długości 8 metrów i 4 centymetrów. Po tym jak rekord został ustanowiony, grzejnik został rozkręcony.

Najszybsze zamontowanie okna dachowego.
8 lutego 2017 roku podczas otwartych zawodów dekarskich Turbo Dekarz, których organizatorem było Polskie Stowarzyszenie Dekarzy oraz firma Velux ustanowiono rekord Polski w najszybszym zamontowaniu okna dachowego. Bicie rekordu odbyło się w formie zawodów, w których udział wzięły dwie drużyny. Zwycięska drużyna w składzie Karol Maćkowiak i Dawid Nowak zamontowała okno w 13 minut i 6 sekund. Zwycięzcy byli lepsi od swoich przeciwników o pięć minut.

Rekord w wylewaniu betonu.
Amerykańscy budowlańcy z Los Angeles w 2014 roku nieprzerwanie przez osiemnaście godzin wylali łącznie 38 tysięcy ton betonu. Miał on objętość 16 208 metrów sześciennych. Wylewka betonu związana była z budową 73-piętrowego wieżowca, w którym mieści się hotel, gdzie zlokalizowanych jest dziewięćset pokoi.

Źródło:
https://biurorekordow.pl/
https://www.fluentbe.com/pl/blog/remont-po-angielsku-co-musisz-wiedziec/

Instytucja certyfikująca:
Biuro Rekordów
Guinness World Records