Choć Elektryczne Gitary w swoim wielkim hicie zachęcały, aby nosić długie włosy, to nie każdy z nas akurat taką fryzurę preferuje. Ile bowiem ludzi, tyle pomysłów i sposobów na fryzurę. I choć każdy sezon przynosi nowy rodzaj fryzury, która w danym czasie cieszy się największą popularnością, to największą sławę mają te, które uznano za rekordowe. Przeczytajcie, jakie fryzjerskie osiągnięcia zostały do tej pory dokonane.

Największe afro świata.
Posiadaczką największego naturalnego afro na świecie jest Amerykanka – Simone Williams. Jego obwód wynosi 1,45 metra. Afro Simone ma 20,5 cm wysokości, 22,5 cm szerokości. Simone przez lata próbowała ujarzmić swoje naturalne włosy i korzystała z różnych zabiegów kosmetycznych, w tym z prostowania. W wieku 23 lat postanowiła nie walczyć z naturą i postawiła na naturalny look. Obecnie nie korzysta z salonów fryzjerskich, a pielęgnację wykonuje w zaciszu swojego domu. Na co dzień Simone myje włosy raz w tygodniu, używając niewielkiej ilości szamponu bezsiarczanowego i dużych ilości odżywki, która ujarzmia jej włosy.

Najdłuższe włosy na świecie.
Najdłuższe włosy na świecie ma pochodząca z Chin Xie Qiuping, która zapuszczała je od 1973 roku, czyli od 13 roku życia. W momencie pobijania rekordu jej włosy miały długość sięgającą ok. 6 metrów. Xie Qiuping swoje włosy myje przez dwie godziny. Dodatkowa pielęgnacja, jak np. suszenie, wcieranie odżywek i balsamów zajmuje kolejne godziny. Na co dzień Xie potrzebuje także co najmniej jednego asystenta do noszenia jej włosów, gdy wychodzi z domu, np. na zakupy. Posiadaczka rekordowych włosów jest gwiazdą w swojej rodzinnej miejscowości, Shenzhen na południu Chin. Na życie zarabia głównie podróżując po całym świecie i współpracując z agencjami reklamowymi.

Najdłuższymi męskimi włosami mógł się pochwalić Wietnamczyk, lekarz medycyny ludowej – Tran Van Hay. Według wyników pomiarów przeprowadzonych w 2006 roku, jego włosy miały długość 6,2 metra. Tran Van Hay związywał swoje włosy i przykrywał je szalem, głównie z tego powodu, że latami ich nie mył. Przez 31 lat, kiedy zapuszczał swoje włosy nie odwiedził salonu fryzjerskiego.

Źródło:
https://biurorekordow.pl/
https://www.schwarzkopf.pl/pl/piel%C4%99gnacja-w%C5%82os%C3%B3w/najdluzsze-wlosy-na-swiecie.html
https://wiadomosci.wp.pl/najdluzsze-wlosy-swiata-6037316651238529a

Instytucja certyfikująca:
Biuro Rekordów
Guinness World Records