Zabawa jest nieodłącznym elementem życia człowieka. To dzięki zabawie w przyjemny sposób poznajemy świat i pozwalamy sobie postrzegać go w zupełnie inny, prostszy sposób. Zabawa pomaga rozwijać się intelektualnie, emocjonalnie, estetycznie, ruchowo i duchowo. Są jednak także takie rodzaje zabaw, które służą wyłącznie temu, aby „odpiąć wrotki” i na chwilę po prostu dobrze się bawić. Poniżej przedstawiamy Wam te, które nie tylko zapewniły biorącym w nich udział świetną zabawę, ale też pozwoliły ustanowić rekordy.

Największa bitwa na śnieżki.
Bitwa na śnieżki to popularna zimowa zabawa, którą lubią dzieci i dorośli. Nie trzeba do niej wiele, wystarczy odrobina śniegu. Największą liczbę osób rzucających się jednocześnie śnieżkami zorganizowali w 2013 roku mieszkańcy Seattle, którzy tym sposobem chcieli uczcić lokalne obchody święta Dzień Śniegu. Udział w wielkiej bitwie na śnieżki wzięło 5834 osób. Aby bitwa mogła się odbyć na plac przywieziono 30 wywrotek śniegu. Wcześniej rekordy w bitwach na śnieżki były ustanawiane przez Koreańczyków, którzy 22 stycznia 2010 roku w Taebaek City w Korei Południowej w mroźnej temperaturze (-10 stopni) zorganizowali bitwę, w której wzięło udział 5387 mieszkańców oraz trzy dni wcześniej przez młodzież z chińskiego miasta Yichun City (5060 osób). Pierwszą zaś rekordową bitwę na śnieżki zorganizowali 10 lutego 2006 roku studenci z publicznego uniwersytetu badawczego, Michigan Technological University. Udział w wielkiej bitwie śnieżnej wzięło wówczas 3745 osób.

Największa bitwa na jedzenie.
Spektakularna zabawa odbyła się w 2012 roku w miejscowości Dallas w stanie Texas. Organizatorem wydarzenia była lokalna firma specjalizująca się w zakładaniu podłóg i dywanów, która postanowiła zorganizować największą bitwę na jedzenie, a dokładnie na ciasta. W wydarzeniu wzięło udział 434 uczestników, którzy rzucili do siebie 1200 okrągłych wiśniowych, czekoladowych i jabłkowych popularnych amerykańskich ciast. Zabawa miała na celu promować najnowszy produkt firmy Shaw Floors, nylonowy dywan Anso, który zdaniem producentów jest plamoodporny i niezwykle łatwy w czyszczeniu.

Największa bitwa na balony z wodą.
Każda chyba turystyczna wycieczka statkiem ma w swoim programie bitwę na balony z wodą. Ta największa bitwa nie odbyła się jednak na statku wycieczkowym, a w miejscowości Lexington w Stanach Zjednoczonych. Członkowie Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Akademickiego na Uniwersytecie w Kentucky na pobliskim boisku użyli do bitwy 175 141 balonów. Poprzednia rekordowa bitwa odbyła się w stanie Utah i wzięło w niej udział 3 927 studentów.