Od zawsze zwierzęta egzotyczne budziły naszą ciekawość. Pochodzące z dalekich krain fascynowały nas swoją innością, dziwnymi kształtami czy zachowaniem. I choć wiele spraw z życia koali, żyrafy czy żółwia mogłoby powodować nasze zainteresowanie, to my dziś chcielibyśmy przedstawić Wam interesujące rekordy, które ustanowiono z udziałem tych zwierząt.

Najstarsza na świecie koala.
Rekord należy do koali Midori. Zwierzę, żyje w zoo i 1 marca 2021 roku osiągnęło wiek 24 lat. Jest to niewiarygodny wynik, jak na ten gatunek zwierzęcia, ponieważ przeliczając na lata ludzkie rekordowa koala osiągnęła już 110 lat. Midori urodziła się 1 lutego 1997 roku w Australii. W 2003 roku została wysłana z Parku Narodowego Yanchep do prefektury Hyogo jako prezent od rządu stanu Australii Zachodniej. Rekordowa koala na co dzień żyje w Awaji Farm park England Hill w Minami Awaji w Japonii. Mieszka tam od 2003 roku. Warto dodać, że koale średnio żyją 15-16 lat, stąd wiek Midori budzi taki zachwyt.

Najwyższa żyrafa na świecie.
Żyrafa jest największym żyjącym zwierzęciem na Ziemi. Samiec żyrafy osiąga wzrost od 4,6 do nawet 5,5m. Najwyższa żyrafa osiągnęła wzrost aż 5,7 m wzrostu. Rekordowo wysoka żyrafa płci męskiej imieniem Forest została uznana za najwyższą na świecie w dniu 4 grudnia 2019 roku. Forest mieszka na co dzień w australijskim zoo w Queensland. Najwyższa żyrafa żyje w zoo razem z dwiema innymi żyrafami: Kebibi i Gigi, które Forestowi sięgają jedynie do ramion. Forest urodził się w zoo w Auckland w Nowej Zelandii i w wieku dwóch lat został przetransportowany do swojego docelowego domu w Queensland.

Najszybszy żółw świata.
Choć tytuł najszybszego żółwia świata jest dość paradoksalny, to mamy światowego zwycięzcę w tej kategorii. Żółwie słyną z wolnego trybu życia, a jeszcze wolniejszego przemieszczania się, natomiast Bertie zaprzeczył prawom fizyki i pokonał dystans 5,48 metra w niecałe 20 sekund. Rekord został ustanowiony w parku Adventure Valley w mieście Brasside na Wyspach Brytyjskich.

Źródło:
https://biurorekordow.pl/

Najstarsze koala na świecie ma 24 lata!


https://faunari.com/z-cyklu-rekordy-guinessa-zwierzat-najszybszy-zolw-swiata/

Instytucja certyfikująca:
Guinness World Records