„Lustereczko powiedz przecie kto jest najpiękniejszy w świecie”, mimo, że słowa te wypowiadała zła macocha w znanej wszystkim bajce, to syndrom bycia pięknym stał się pewnym wyznacznikiem obecnych czasów i wiele osób na co dzień robi, co tylko może, aby czuć się najpiękniejszą i najpiękniejszym. Jeszcze kilkanaście lat temu branża beauty zaledwie raczkowała, a dziś można już skorzystać z najnowocześniejszych zabiegów. Salonów kosmetologicznych wciąż przybywa, siłą rzeczy, więc przybywa także rekordów ustanowionych w tej dziedzinie. Przeczytajcie poniżej jakie dla Was zebraliśmy.

Największa lekcja stylizacji paznokci online.
Pomysłodawcą ustanowienia rekordu w tej kategorii była marka NeoNail, która postanowiła pod hasłem #MalujewDomuzNeoNail zorganizować rekordowe szkolenie online, dotyczące stylizacji paznokci. 29 marca 2020 roku na Faceobook’owym live’ie zgromadzono aż 1512 osób, które wspólnie z wykwalifikową instruktorką marki NeoNail – Liudmylą Herasymchuk uczestniczyło w wirtualnej lekcji. Łączna liczba odbiorów, do których marka NeoNail dotarła z rekordowym szkoleniem wyniosła aż 167 696 osób.  

Najdłuższe szkolenie fryzjerskie online.
5 maja 2020 roku zorganizowano najdłuższe szkolenie fryzjerskie przeprowadzone w formule online. Trwało ono 27 godzin 32 minuty i 38 sekund. Organizatorem i pomysłodawcą całego wydarzenia była firma Henkel Beauty Care Professional. Na rekordowym spotkaniu połączyło się 41 najbardziej znanych i cenionych fryzjerów-artystów z 19 różnych krajów. Zdumiewające jest, że z uwagi na formułę spotkania – „live” szkolenie odbywało się w 13 różnych strefach czasowych. Ciekawe jest także, że spotkanie prowadzono w dziewięciu różnych językach. Podczas wydarzenia zajmowano się tematami związanymi z farbowaniem włosów, w tym w szczególności: rozjaśnianiem, balejażem i pasemkami, a także technikami barberskimi i trendami w wykonywaniu upięć. Łącznie przedstawiono 42 różnych instruktaży fryzjerskich. Warto także podkreślić, że całe wydarzenie śledziło przed swoimi komputerami i smatfonami 8,3 miliona użytkowników.

Źródło:
https://biurorekordow.pl/

Instytucja certyfikująca:
Guinness World Records