Ciało człowieka dla wielu osób jest przedmiotem fascynacji. Nie bez powodu był to jeden z głównych tematów starożytnej sztuki. Mimo, że dzięki współczesnej nauce wiemy o nim coraz więcej, to nadal budzi ono nasz zachwyt. I choć trudno jest opanować złożoność anatomii ciała ludzkiego, to zdecydowanie łatwiej jest zapoznać się z rekordami, jakie udało się dotąd ustanowić dzięki niezwykłym cechom ciała człowieka. Przeczytajcie sami.

Najdłuższy ząb mleczny.
10-letni Amerykanin Curtis Buddie jest posiadaczem najdłuższego zęba mlecznego na świecie. Jego rekordowy ząb mierzył aż 2,4 cm. Brat Curtisa nazwał ten ząb „zębem potwora”, zaś sam rekordzista bardzo się cieszył, że jego wyczyn trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Rekordzistą w posiadaniu stałego zęba, który był najdłuższy na świecie był Urvil Pater z Indii. W 2107 roku, kiedy wyrwano jego zęba, mierzył on aż 3,67 cm.

Najdłuższe nogi świata.
17-letnia Amerykanka z Teksasu Maci Currin jest tą, której zapewne zazdrości wiele kobiet, a która może się pochwalić najdłuższymi na świecie nogami. Zmierzone w dniu 21 lutego 2020 roku nogi Amerykanki mierzyły: lewa noga 135,267 cm, a prawa 134,3 cm. Maci Currin wiedziała, że jest bardzo wysoka, ale nie spodziewała się, że jej długie nogi przyniosą jej dwa tytuły. 17-letnia Amerykanka, mierząca 208 cm, zgłosiła się do Guinessa dla żartu, dlatego była zaskoczona, gdy okazało się, że jest rekordzistką. Dziś dziewczynę z najdłuższymi nogami na świecie, obserwuje w mediach społecznościowych kilka milionów osób. „Dzięki TikTokowi chcę inspirować inne wysokie dziewczyny” – mówi Maci.

Najszerszy język (mężczyzna).
Amerykanin Brian Thopmson podczas pomiarów dokonywanych 30 lipca 2018 roku w La Canada w stanie Kalifornia pochwalił się najszerszym na świecie językiem. Oficjalne pomiary wskazały, że ma on aż 8,88 cm szerokości i przy tym 9,32 długości od przodu zębów do czubka języka.

Najszerszy język (mężczyzna).
Także Amerykanka – Emily Schlenker jest posiadaczką najszerszego języka wśród kobiet. Pomiary dokonane 2 listopada 2014 roku w mieście Syracuse w stanie Nowy York wykazały, że jej język ma szerokość 7,33 cm. Co ciekawe ojciec Emily był przed Brianem Thompsonem właśnie tym mężczyzną, który posiadał najszerszy na świecie język wśród mężczyzn.

Źródło:
https://biurorekordow.pl/

Jak zbudowane jest ciało człowieka?


https://www.ofeminin.pl/lifestyle/ma-najdluzsze-nogi-na-swiecie-teraz-zostala-twarza-popularnej-marki/7xz10q8

Instytucja certyfikująca:
Guinness World Records