Platforma Facebook ma już prawie dwadzieścia lat. Od momentu jej pierwszego uruchomienia przez Zuckerberga serwis stał się czymś więcej niż tylko platformą do wymieniania spostrzeżeń czy upubliczniania zdjęć. Stał się także głównym kanałem komunikacyjnym sporej części świata, która dziś dostaje zimnych potów na samą myśl, że Facebooka mogłoby zabraknąć. Fb jest nie tylko jednym z najpopularniejszym portali społecznościowych, ale także narzędziem, które służy do ustanawiania kolejnych rekordów. W Księdze Rekordów Guinnessa widnieje już kilkanaście rekordów należących do serwisu i jego użytkowników, a ich liczba stale rośnie. My zaprezentujemy Wam te najciekawsze.

Największy portal internetowy.
Oczywistym z uwagi na popularność portalu Facebook jest ustanowienie rekordu na największy portal internetowy. Facebook ustanowił swój rekord 4 stycznia 2018 roku, z wynikiem 2,7 miliarda aktywnych użytkowników. Jak ogromna była skala zainteresowania tym portalem świadczyło przekonanie, które wówczas głoszono, że kogo nie ma na Facebook’u, ten nie istnieje.

Najwięcej polubień jednej strony na Facebook.
Rekordową stroną na portalu Facebook okazała się strona „Facebook for every phone” – czyli „Facebook dla każdego telefonu”, która jest aplikacją mobilną Facebooka. Strona ta w sierpniu 2015 roku uzyskała 516 210 542 polubień.

Kobieta z największą ilością polubień na Facebooku.
Kolumbijska piosenkarka, autorka tekstów, tancerka i producentka muzyczna, aktorka oraz modelka w jednej osobie, czyli Shakira ustanowiła rekord największej liczby polubień dla kobiety na Facebooku. 11 maja 2017 roku jej profil miał 104 547 254 „facebook’owych kciuków w górę”.

Mężczyzna z największą ilością polubień na Facebooku.
Oczywiście zaskoczeniem dla wielu z nas nie będzie, że osobą z największą liczbą polubień na Facebooku jest Cristiano Ronaldo. Ten wybitny portugalski piłkarz zdobył na portalu społecznościowym aż 116 574 509 polubień (dane na 23 sierpnia 2016 roku).

Najwięcej komentarzy pod postem na Facebooku.
Najwięcej komentarzy opublikowanych pod pojedynczym postem uzyskał Guru Shri Rajendraji Maharaj Jaap Club z Indii, który 16 maja 2013 roku zgromadził pod postem aż 18 697 614 komentarzy.

Źródło:
https://biurorekordow.pl/

Instytucja certyfikująca:
Guinness World Records Limited