Portale internetowe wdarły się w nasze życie na dobre. W dużym stopniu wykorzystujemy je nie tylko do nawiązywania i pielęgnowania relacji, ale także traktujemy jako źródło wiedzy – również zawodowej. Znane platformy stanowią obecnie jedną z głównych form komunikacji między ludźmi. Jak pisze Jeremy Rifkin w swojej książce „Wiek dostępu”: „Coraz większa część naszego codziennego życia toczy się za pośrednictwem nowych cyfrowych kanałów ludzkiej ekspresji. Komunikacja jest środkiem, za pomocą którego ludzie znajdują wspólny sens oraz dzielą z innymi tworzony przez siebie świat”. Spójrzcie poniżej źródłem jakich rekordów stały się znane portale internetowe.

Najpopularniejszy film na Youtube.
2 listopada 2020 roku znana chyba wszystkim dzieciom piosenka o rodzinie rekinów „Baby Shark” uzyskała tytuł najczęściej oglądanego filmiku na platformie Youtube. W dniu uhonorowania jej tym tytułem miała 7 042 967 886 wyświetleń. Także ta piosenka 13 stycznia 2022 roku stała się pierwszym filmikiem na Youtube, który uzyskał 10 miliardów wyświetleń. Obliczono, że gdyby odtwarzać utwór „Baby Shark” dziesięć miliardów razy po sobie, to zajęłoby to 41 095 lat.

Najpopularniejsza osoba na Tik Toku.
Szesnastoletnia Amerykanka – Chari D’Amelio, influencerka i tancerka 30 listopada 2020 roku była najbardziej obserwowaną osobą na platformie Tik Tok. Tego dnia miała 101 799 980 followersów. W marcu 2020 roku Chari wyprzedziła w liczbie obserwatorów swoją przyjaciółkę Kourtney Kardashian, Addison Rae. Oceniając w czym tkwi sekret sukcesu młodej Amerykanki należy zaznaczyć, że sprawia ona wrażenie zwyczajnej nastolatki z talentem do tańca i przedsiębiorczymi rodzicami – mama byłą modelką i ojcem – politykiem, którzy chętnie występują z nią na niektórych jej filmikach. Popularności Chari nie zmniejszają nawet afery, w których bierze udział, jak choćby ta, w której razem z siostrą wybrzydzały na luksusowe jedzenie, które przygotował znany szef kuchni. W sierpniu 2020 oceniono, że D’Amelio zarobiła 4 miliony dolarów dzięki licznym ofertom sponsorowanym, tym samym została drugą najlepiej zarabiającą gwiazdą TikToka zaraz po Addison Rae.

Źródło:
https://biurorekordow.pl/
https://www.ejournals.eu/pliki/art/4839/
https://www.eska.pl/hotplota/news/charli-damelio-tik-tok-rekord-aa-uNrA-fqri-QVUP.html
https://pl.wikipedia.org/wiki/Charli_D%27Amelio

Instytucja certyfikująca:
Guinness World Records