Lata 2020 i 2021 były dla nas trudnym i nieoczekiwanym czasem. Przyczyniły się do wielu problemów oraz wymusiły dostosowanie się do nowych realiów. Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele naszych aktywności przeniosło się do wirtualnego świata. Czasami wręcz nieoczekiwanych i zaskakujących. Popularność jaką zyskała rzeczywistość online sprawiła, że za jej pośrednictwem ustanowiono wiele ciekawych rekordów, przeczytajcie poniżej jakie dla Was zebraliśmy.

Najwięcej na świecie osób myjących twarz online.
23 lipca 2020 roku w Indiach pracownicy firmy Nivea postanowili ustanowić rekord online. Wydarzenie zostało zorganizowane w związku z wprowadzeniem na rynek nowego produktu do mycia twarzy dla mężczyzn Nivea. W przedsięwzięciu wzięło udział 119 osób, którzy połączyli się z własnych domów za pośrednictwem popularnej w czasie pandemii aplikacji do rozmów online – Zoom.

Największa w Polsce lekcja gotowania online.
Za pośrednictwem live’a na portalu społecznościowym Facebook 6 lutego 2021 roku odbyła się największa w Polsce lekcja gotowania online. W wydarzeniu wzięło udział 547 uczestników. Transmisję online na całą Polskę prowadzono w pracowni Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, czyli popularnego „Spożywczaka” w Nowej Soli. Gościem specjalnym live’a był Vice Masterchef Polska 2018, pochodzący z Rumunii Laurentiu Zeniu – Chef Lorek. Podczas lekcji online Chef w towarzystwie kilkorga osób obecnych podczas transmisji uczył przygotowywania nietrudnych specjałów rodem z kuchni bałkańskiej: Cevapcici oraz deser Papanasi.

Najwięcej w Polsce osób otwierających Prosecco online.
Jedna polskich dużych korporacji postanowiła w nietypowy sposób zintegrować swoich pracowników i zapewnić im ciekawą rozrywkę. W tym celu 22 kwietnia 2021 roku
za pośrednictwem internetowej platformy Zoom zorganizowała wydarzenie, w którym wzięło udział 214 pracowników, którzy jednocześnie otwierali butelkę z musującym winem Prosecco marki Cinazano.

Źródło:
https://biurorekordow.pl/
https://akademia.nask.pl/publikacje/Pandemia-a-zmiany-w-codziennym-korzystaniu-z-internetu.pdf
https://gazeta.sgh.waw.pl/meritum/badanie-praca-i-nauka-zdalna-w-czasach-pandemii

Instytucja certyfikująca:
Biuro Rekordów
Guinness World Records