Stroje karnawałowe już tak mocno weszły w nasze życie, że trudno wskazać, jak dotarła do nas ta tradycja. Obecnie praktycznie większość imprez związanych z świętowaniem Nowego Roku, Halloween czy szkolnego przedstawienia nie może obejść się bez specjalnych kostiumów. Sama też popularność tego zagadnienia sprawiła, że postanowiliśmy przygotować dla Was drugą część zestawienia dotyczącego rekordów, jakie dotąd ustanowiono przez osoby przebrane w najróżniejsze kostiumy. Zobaczcie sami.

Najwięcej osób na świecie w stroju Spider-Mana.
16 września 2022 roku dwie firmy, tj. Marvel Entertainment oraz Sony Interaktive Entertainment zorganizowały w Sztokholmie w Szwecji wydarzenie Comic Con Stokholm, połączone z oficjalną premierą gry ze Spider-Manem, wydanej na konsolę PlayStation4. W spotkaniu wzięło udział 547 uczestników przebranych w kostium człowieka-pająka, czyli Spider-Mana.

Najwięcej ludzi przebranych za króliki.
10 lutego 2023 roku na Rynku Miejskim w Tarnobrzegu zebrała się rekordowa liczba mieszkańców województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego przebranych za króliki. Wszystko to, aby ustanowić rekord Polski i wesprzeć akcję charytatywną zorganizowaną, aby zebrać środki finansowe dla Bartosza Jędrasika na najdroższy lek na świecie. Wśród 568 osób w kostiumie królika znalazł się nawet Prezydent Tarnobrzegu.

Najwięcej osób przebranych za duchy.
17 czerwca 2017 roku mieszkańcy Chełma zebrali się tłumnie na placu Łuczkowskiego w Chełmie, aby ustanowić rekord Polski na największą liczbę osób przebranych za duchy. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach festynu „Miasto Dobrych Duchów” i mimo niesprzyjającej pogody aż 258 osób przebrało się za ducha. Warunkiem koniecznym do zostania duchem na potrzeby bicia Rekordu Polski było, aby każda osoba przebrana była w gładki strój do kostek, wykonany na przykład z prześcieradła, bez otworów na ręce, za to z otworami na oczy.

Źródło:
https://biurorekordow.pl/
https://analitic.tius.pl/20414-kostiumy-karnawalowe-historia-i-wspolczesnosc.html

Instytucja certyfikująca:
Biuro Rekordów
Guinness World Records