Pisaliśmy już Wam o rekordach wśród zwierząt, ale temat tak bardzo nas zainteresował i okazał się na tyle niewyczerpany, że postanowiliśmy go kontynuować. Biorąc także pod uwagę, że u większości z nas najbardziej niezwykłe zwierzęta wywołują ogromne zainteresowanie, to jesteśmy pewni, że z zaciekawieniem przeczytacie, to co umieściliśmy poniżej.

Największy królik na świecie.
6 kwietnia 2010 roku ogłoszono światu, że największym królikiem jest Darius, należący do rasy belgijskich olbrzymów. Imponująca była nie tylko długość ciała Dariusa, wynosząca 129 centymetrów, ale i jego waga. Królik ważył bowiem aż 22 kilogramy. Według właścicielki zwierzę zjadało dziennie 12 marchewek, 6 jabłek i 2 kapusty. Największy królik, który kiedykolwiek żył na tym świecie czasami zachowuje się bardziej jak pies, niż jak królik. Darius zna komendę siad i potrafi bawić się piłką. Na przestrzeni lat królik dorobił się 30-tki potomstwa. Niestety w 2021 roku Darius został skradziony z posiadłości Annette, jego właścicielki. Kobieta wyznaczyła dużą nagrodę za pomoc w jego odnalezieniu wynoszącą 2000 funtów. Do dziś Darius się jednak nie odnalazł.

Najmniejszy kot na świecie.
Bombel, niezwykły rekordzista pochodzi z Polski i mieszka pod Łodzią, w stadninie KasKada u Państwa Katarzyny i Patryka Zielińskich. Rekordowy, najmniejszy na całym świecie koń, od kopyt do łopatek mierzy zaledwie 56,7 cm wysokości i waży 60 kilogramów. Na początku swojego życia Bombel był bardzo chorowity, na szczęście dziś już nic mu nie dolega. Mikroskopijny koń jest bardzo przyjazny. Na tyle, że świetnie sprawdza się w hipoterapii. Koń – rekordzista jest mini terapeutą, który regularnie i charytatywnie odwiedza szpitale dziecięce. Bombel jest przedstawicielem rasy kucyków Mini Appaloosa. Dodajmy, że najmniejszą (do 2018 roku) klaczą była Thumbelina (czyli Calineczka), która pochodziła z miejscowości St.Louis w stanie Missouri (USA) i mierzyła zaledwie 44,5 cm.

Źródło:
https://biurorekordow.pl/
https://zwierzaki.pl/najwiekszy-krolik
https://tvn24.pl/lodz/lodz-bombel-to-najmniejszy-kon-swiata-ra987403-2304979

Instytucja certyfikująca:
Biuro Rekordów
Guinness World Records