Gmina Linia znajduje się około 35 km na południowy zachód od Wejherowa i około 18 km na południowy wschód od Lęborka w województwie pomorskim, lecz dziś nie będziemy Wam pisać o tych urokliwych kaszubskich terenach. Odniesiemy się natomiast do linii w pojęciu Euklidesa i przybliżymy Wam rekordy, które odnoszą się do najdłuższych linii. Zobaczcie sami.

Najdłuższa linia z gofrów.
Zakończenie lata w roku 2022 w Będzinie przyniosło kolejny sukces w ustanawianiu rekordów. Tym razem w będzińskim Parku Syberka postanowiono stworzyć najdłuższego gofra w Polsce. Cała akcja miała miejsce podczas niedzielnej (28 sierpnia) odsłony dni miasta. Rekordową,
bo ponad stu metrową, linię z gofrów stworzono z kilkuset domowych gofrów z dżemem i bitą śmietaną.

Najdłuższa na świecie linia z naleśników.
Organizatorem ustanowienia rekordu na najdłuższą linię z naleśników była firma Nutella, która 28 lutego 2018 roku na terenie University of Sydney w Australii zorganizowała podsumowanie walentynkowej akcji „Miesiąc miłości”, w ramach której producent tego najbardziej znanego na świecie czekoladowego kremu poprosił internautów o przesłanie krótkich listów z wyrazem miłości skierowanych do swoich najbliższych. Za każdą udostępnioną wiadomość dodawano kolejne naleśniki do linii. Naleśniki należało kłaść jeden obok drugiego, tak aby się stykały, na ogromnej konstrukcji ze stołów ustawionych w kształt serca. Każdy z 896 naleśników był wcześniej smarowany solidną warstwą Nutelli. Ostatecznie ułożono linię o długości 110,85 metra.

Najdłuższa na świecie linia z parawanów.
9 grudnia 2022 roku na plaży w Sopocie z inicjatywy firm VISA i PKO BP ułożono ponad kilometrową linię z parawanów. Cała konstrukcja musiała spełniać określone wymagania, tzn.: linia z parawanów musiała stać przez przynajmniej godzinę, musiała składać się z przynajmniej 333 parawanów i nie można było zastosować żadnych materiałów ani przyrządów do połączenia parawanów. Dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników obu firm, w niecałą godzinę powstała linia o długości 1025,51 metrów składająca się z 349 parawanów.

Źródło:
https://biurorekordow.pl/
https://www.24zaglebie.pl/100-metrow-zwyciestwa-w-bedzinie-padl-kolejny-kulinarny-rekord-polski

Instytucja certyfikująca:
Biuro Rekordów
Guinness World Records Limited