Śmiech to zdrowie – słyszymy od najmłodszych lat. Jak się okazuje naukowe dowody to potwierdzają. Śmiech ma pozytywny wpływ na cały nasz organizm, zarówno na ciało, jak i na umysł. Wspomaga pracę różnych organów i poprawia odporność, a jednocześnie wpływa na podniesienie nastroju i rozładowanie stresu. Co ważne śmieszne sytuacje i zachowania nie tylko mogą pozytywnie wpłynąć na nasz organizm, ale także spowodować, że uda się nam ustanowić rekord. Przeczytajcie komu to się udało.

Najwięcej majtek założonych jednocześnie.
53- letni Gareg Craig z miejscowości Whitburn w Wielkiej Brytanii w 2012 roku ustanowił rekord na największą ilość założonych majtek. Udało mu się wówczas ubrać na siebie 302 pary majtek.

Najwięcej orzechów rozbitych głową.
Pakistańczyk Mohammad Rashid podczas jednego z festynów odbywających się w jego rodzinnym kraju stał się żywym dziadkiem do orzechów. W ciągu zaledwie minuty rozbił głową 155 sztuk orzechów, które były ustawione na stole w dwóch rzędach.

Rekord świata w rozwieszaniu skarpetek.
W 2014 roku w miejscowości Halverde w Niemczech ustanowiono rekord na najwięcej skarpetek powieszonych na lince do prania. Na sznurze o długości 6,06 km zdołano umieścić aż 69 152 skarpetek, które ofiarowali mieszkańcy. Pomysł na ustanowienie rekordu zaczerpnięto z lokalnej tradycji, która głosi, że mężczyznę, który kończy 25 lat należy obdarować długą parą skarpet.

Największa wyżuta guma do żucia.
Barry Chappell z Los Angeles w Kalifornii przez 6 lat lepił największą kulę z wyżutych gum do żucia. Był to jego życiowy projekt Forma została w całości wykonana z gum Nicorette – mierzyłą 1,57 m w obwodzie i ważyła 79,3 kg. Wartość gum, które wykorzystał Barry wyniosła około 97 tysięcy złotych.

Najwięcej wykałaczek wetkniętych w brodę.
W lipcu 2014 roku Amerykanin Jeff Langum ustanowił rekord na największą liczbę wykałaczek wetkniętą w brodę. Wcisnął w nią 3 157 wykałaczek. Całe wydarzenie odbywało się na planie programu telewizyjnego „Rekordy Guinnessa” w Mediolanie

Źródło:
https://biurorekordow.pl/
http://www.ppp.lbl.pl/2020/04/wplyw-smiechu-na-zdrowie/

Instytucja certyfikująca:
Biuro Rekordów
Guinness World Records Limited