Mówi się, że śniadanie jest naszym najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Potwierdzeniem tego są badania ośrodków opinii publicznych, które dowodzą, że większość Polaków dba o to, by pierwszy posiłek zjeść przed wyjściem z domu. I choć codzienny pośpiech nie sprzyja przyrządzaniu śniadania, to okazuje się, że zwyczaj zjadania śniadania jest przez nas praktykowany. Można by rzecz więcej, nie tylko lubimy jeść śniadania, ale także ustalamy rekordy z udziałem naszych porannych posiłków – przeczytajcie o tym poniżej.

Największa na świecie owsianka.
17 sierpnia 2018 roku podczas Biegi Śniadaniowego w Międzyzdrojach firma Melvit z okazji 20-lecia istnienia swojej firmy zorganizowała wyjątkowe wydarzenia dla miłośników zdrowego życia i oczywiście owsianki. Do przygotowania rekordowej owsianki wykorzystano 255 kilogramów płatków owsianych, 200 litrów mleka 30 kilogramów miodu oraz 1400 litrów wody. Z podanych składników kucharzom udało się przygotować 1812 kilogramów owsianki i ustanowić tym samym nowy rekord świata.

Największa na świecie degustacja kawy.
7 września 2019 roku w Ogólnorosyjskim Centrum Wystawowym w Moskwie zorganizowano największą na świecie degustację kawy. Rekord polegał na tym, aby jednocześnie jak największa liczba osób piła kawę. Każdy z uczestników musiał spróbować trzech rodzajów kawy. W największej na świecie degustacji uczestniczyło 2133 osób. Moskiewski rekord był wyższy od poprzedniego, ustalonego w stolicy kawy, to jest Kolumbii, o 633 osoby.

Najdłuższa kanapka na świecie.
Trzy firmy z Libanu postanowiły przygotować najdłuższą kanapkę na świecie, którą zjadło ponad 14 tysięcy osób. 22 maja 2011 roku w Bejrucie przygotowało długą na 735 metrów kanapkę. Kanapka zaczynała się w szkole Notre Dame des Soeurs Antonines, a kończyła w Elie Street. Jej szerokość wynosiła 12,5 cm, a szacunkowa waga sięgała ponad 577 kilogramów. Wyrobieniem ciasta na kanapkę i jej wypiekiem zajmowało się 136 osób, natomiast łącznie 639 osób przez 22 godziny wypełniało kanapkę dodatkami.

Źródło:
https://biurorekordow.pl/

Instytucja certyfikująca:
Guinness World Records