Każdy z nas zapewne brał udział w podwórkowych próbach bicia rekordu w podbiciach piłki nożnej, zośki czy piłki tenisowej. Kto z nas sam lub z rodzeństwem nie ćwiczył w domu, aby potem zawalczyć w szeregach tych najlepszych na osiedlu? Te lokalne walki zachęciły wiele osób do podjęcia walki o ustanowienie rekordu Polski w największej liczbie podbić różnego rodzaju piłkami, sami zobaczcie i poznajcie tego najsłynniejszego rekordzistę Polski.

Największa ilość podbić piłki tenisowej stopą.
Rekordzistą Polski na największą liczbę podbić piłki tenisowej stopą w pozycji siedzącej w ciągu 1 minuty jest Zdzisław Słotwiński. Swój rekord Słotwiński ustanowił 1 lipca 2021 roku. Próba ustanowienia rekordu odbyła się w Wetlinie (województwo podkarpackie). Wynik osiągnięty przez Pana Zdzisława to 197 podbić, a więc są to ponad 3 podbicia na sekundę. Słotwiński sumiennie przygotowywał się do próby bicia rekordu przez cztery miesiące, trenował na zewnątrz, niezależnie od warunków atmosferycznych i pory roku. 

Najwięcej podbić piłki nożnej stopą.
Także ten rekord został ustanowiony przez Zdzisława Słotwińskiego. Tym razem postanowił on podbijać piłkę nożną stopą jak najwięcej razy w ciągu minuty. Również ta próba, tak jak poprzednio odbyła się w Wetlinie, malowniczej wsi w Bieszczadach, na podwórku rekordzisty. Słotwiński zaprezentował niebywałe umiejętności w trakcie ustanawiania rekordu, bowiem podbił on piłkę nożną stopą 193 razy w ciągu minuty. Słotwiński ustanowił także rekord w najdłuższym żonglowaniu piłką nożną w pozycji siedzącej. Bicie tego rekordu odbyło się 15 marca 2020 roku także w Wetlinie. Pan Zdzisław podbijał piłkę nożną stopami na siedząco, nieprzerwanie przez 4 godziny 51 minut i 28 sekund.

Najwięcej podbić piłki nożnej głową.
Nieustająca pasja i niebywałe umiejętności pozwoliły Zdzisławowi Słotwińskiemu triumfować także w roli rekordzisty w największej liczbie podbić piłki nożnej głową w pozycji siedzącej w ciągu minuty. Swój kolejny rekord ustanowił 5 września 2021 roku, ponownie w Wetlinie. Słotwiński osiągnął wynik 183 podbić, co oznacza, że podbijał piłkę 3 razy na sekundę.

Źródło:
https://biurorekordow.pl/

Instytucja certyfikująca:
Biuro Rekordów