Postacie z bajek Disneya i ich wzruszające losy towarzyszą nam od pokoleń. Nieustannie przyciągają one zarówno młodszych, jak i starszych czytelników oraz widzów. Wytwórnia Disneya słynie z dialogów, które dla maluchów są śmieszne, a dorośli odnajdują w nich podtekst o charakterze społecznym. Popularność disney’owskich produkcji jest tak ogromna, że znaleźliśmy dla Was kilka ciekawych rekordów, które odnoszą się do tej znanej na całym świecie wytwórni.

Największa liczba kolejnych wizyt w Disneylandzie.
50-letni Amerykanin Jeff Rietz od 2012 roku odwiedzał Disnelyland. Jeff odbył w sumie 2995 wizyt do najbardziej znanego na świecie parku rozrywki w Anaheim w Kalifornii, zdobywając tytuł rekordzisty pod względem najwięksej liczby kolejnych wizyt w Disneylandzie. Jego odwiedziny w parku trwały łącznie osim lat, trzy miesiące i trzynaście dni. Swoje wizyty Jeff tratował początkowo jako formę żartu, a sprawiły ostatecznie że uznano go za gwiazdę Disneylandu. Warto dodać, że park rozrywki podarował Jeffowi certyfikat honorowego obywatelstwa.

Największa kolekcja pamiątek po Goofym.
Również Amerykanka Shelley Jobe z Tacomy (stan Waszyngton) jest posiadaczką największej kolekcji pamiątek dotyczących kultowej postaci z bajek Disneya – psa Goofiego. Jej kolekcja 30 lipca 2022 roku liczyła 1825 pozycji. Shelley zbiera pamiątki od czasów gimnazjum i jej ulubionym przedmiotem z całej kolekcji jest statuetka Goofiego, którą otrzymała podczas swojej pierwszej w życiu wycieczki do Walt Disney World.

Najszybszy czas na zwiedzanie wszystkich parków rozrywki Disneya.
Superfanka disney’owskich parków rozrywki ustanowiła niebywały rekord na najszybszy czas na zwiedzenie wszystkich parków rozrywki Disneya. Kanadyjka Lindsay Nemeth zwiedziała wszystkie dwanaście parków w zaledwie 75 godzin i 6 minut. Swoją przygodę Linsday rozpoczęła w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych, a zakończyła w parku w Japonii. Zapalona blogerka mówiła, że jej największą pasją są podróże, zwłaszcza pokonywanie dużych odległości w krótkim czasie.

Źródło:
https://www.guinnessworldrecords.com/
https://parenting.pl/kultowe-opowiesci-disneya-gratka-dla-najmlodszych-i-starszych-dzieci

Instytucja certyfikująca:
Guinness World Records