Pod nadzorem sędziego z Niemieckiego Instytutu Rekordów (Rekord-Institut für Deutschland RID), Olafa Kuchenbecker pobity został rekord świata w parkowaniu ciągnika na pustych butelkach w jak najkrótszym czasie. Inicjatorami wydarzenie byli Stefan Petke i jego syn Fabian Schrempf, a ciągnikiem uczestniczącym w całym wydarzeniu był „bezstopniowy” Deutz-Fahr 6155 TTV.

Bicie rekordu świata w parkowaniu ciągnika na pustych, szklanych butelkach odbyło się 7 listopada 2020 r. w bawarskiej miejscowości Mallersdorf-Pfaffenberg. Jako że bawaria to region kojarzony z piwem to użyte w próbie butelki były po piwie.

Blisko 8 ton spoczęło na 12 butelkach!

Wymagana waga ciągnika, aby rekord został uznany musiała wynieść min. 7 ton, a cały proces parkowania nie mógł trwać dłużej niż 3 minuty. Dodatkowo po ustawieniu pojazdu na pustych butelkach musiała ona pozostać w tej pozycji dodatkowo jedną minutę.

Uczestniczący w próbie ciągnik Deutz-Fahr 6155 TTV łącznie z traktorzystą ważył 7780 kg. Do przeprowadzenia próby bicia rekordu wykorzystano najazdy zbudowane z drewnianych bel oraz 12 pustych butelek ustawionych na drewnianych podstawkach oraz desek, które nałożono na butelki po bawarskim napoju.

Po wjeździe traktora na rampę, sędzia wydał dyspozycję do bicia rekordu i rozpoczął odliczanie czasu. Ustawienie butelek i wjazd ciągnikiem trwało 1 minutę i 22 sekundy po czym odliczona została jeszcze wymagana minuta pod czas której traktor ustał na szklanych butelkach, a kolejnym etapem było wyciągnięcie drewnianych najazdów spod traktora.

Próbę można obejrzeć w materiale na poniższym wideo.

Źródło: RID | REKORD-INSTITUT für DEUTSCHLAND

Organizacja certyfikująca: RID | REKORD-INSTITUT für DEUTSCHLAND